bookmark_border12 rzeczy kobiety z czystą skórą zawsze robią

UZYSKAJ CZYSTĄ SKÓRĘ DZIĘKI TYM ŁATWYM PORADOM, KTÓRE ZAWSZE MAJĄ KOBIETY Z CZYSTĄ SKÓRĄ

Nie ma wątpliwości: czysta skóra może zwiększyć Twoją pewność siebie.

Wiem o tym na pewno, ponieważ od LAT borykałem się z ciężkim trądzikiem i bardzo wpłynęło to na to, jak się czułem.

(Jeśli chcesz usłyszeć moją historię o tym, jak wyleczyłem mój trądzik, możesz to sprawdzić tutaj).

Od tamtej pory mam obsesję na punkcie pielęgnacji skóry.

Chociaż, oczywiście, wewnętrzne piękno jest ważniejsze, myślę, że kiedy masz błyszczącą skórę, pozwala ci to odzwierciedlić to wewnętrzne piękno na zewnątrz. Dlatego dzisiaj chcę się z wami podzielić 12 rzeczami, które zawsze robią kobiety o czystej skórze.

Większość z nich wykonuję samodzielnie, a niektóre są rzeczami, do których dążę, aby móc stale ulepszać swoją skórę. Sprawdź, których z nich nie wdrażasz, i sprawdź, czy możesz wprowadzić je do swojej obecnej rutyny pielęgnacji skóry. Im więcej zrobisz dla swojej skóry, tym bardziej odwdzięczy Ci się promienna cera.

Kto jest gotowy na jasne wskazówki dotyczące skóry?

Zanurzmy się!

1. Kobiety o czystej skórze ZAWSZE zmywaj makijaż (dokładnie)

usuń makijaż, aby uzyskać czystą skórę

Wiem, wiem, każdy ci to każe, ale nie mogę ci podkreślić, jak szalona jest konieczność uzyskania czystej skóry.

Kiedy na noc pozostawiasz makijaż na twarzy, nieuniknione jest, że produkt zatyka Twoje pory. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz ciężkich podkładów, korektorów lub tańszych produktów drogeryjnych, które zawierają takie składniki, jak talk (unikaj talku i szukaj makijażu, który nie zatyka porów).

To absolutnie najlepszy produkt do demakijażu. Dostaje wszystko, a Ty bez problemu nakładasz go na oczy bez kłucia i pieczenia (nawet bez wysiłku zdejmuje wodoodporny tusz!).

2. Kobiety o jasnej karnacji rozważają makijaż

A propos makijażu…

Kobiety o czystej skórze zawsze zastanawiają się, jaki makijaż nakładają na twarz.

Używają wysokiej jakości produktów i ponownie szukają makijażu nie zatyka porów.

Osobiście moim ulubionym makijażem dla czystej skóry jest krem ​​CC It Cosmetics Your Skin But Better.

Ten produkt jest nie tylko lekki i oddychający, ale jest również pełen składników kochających skórę, które faktycznie pomagają poprawić wygląd skóry, nawet gdy nie nosisz produktu (takie rzeczy jak witamina C, kwas hialuronowy, kolagen i przeciwutleniacze to wszystko obecny w tym produkcie).

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz przeczytać moją dogłębną recenzję kremu It Cosmetics Your Skin But Better tutaj. To naprawdę zmieniło zasady gry zarówno w moim makijażu, jak i mojej rutynie pielęgnacji skóry.

3. Kobiety o czystej skórze zmieniają swoje produkty

porady dotyczące pielęgnacji skóry dla czystej skóry

Podczas gdy nadal kupuję mój krem ​​CC It Cosmetics, jeśli chodzi o pielęgnację skóry, staram się konsekwentnie zmieniać rzeczy.

Uważam, że zmieniając moje produkty, pozwala mojej skórze doświadczyć różnych zabiegów i składników.

Kiedy ciągle trzymam się tego samego produktu, stwierdzam, że moja skóra dostosowuje się i produkt przestaje działać tak dobrze, jak kiedyś.

Nie oznacza to, że nie możesz mieć pewnych produktów do pielęgnacji skóry, ale nadal zalecałbym wypróbowywanie różnych produktów mniej więcej co kilka miesięcy.

4. Kobiety z czystą skórą wybierają środek myjący i nawilżający

Gdybym mógł wybrać tylko dwa produkty do pielęgnacji skóry, które są absolutną koniecznością w codziennej pielęgnacji skóry kobiet, z pewnością byłby to dobry środek czyszczący i nawilżający.

Kobiety o czystej skórze zawsze mają swój ulubiony środek myjący i nawilżający.

Chociaż zawsze są chętni do wypróbowania nowych produktów, jak wspomniano powyżej, wiedzą również, co działa dobrze na ich twarzy, i zawsze wracają do tych produktów, do których się wybierają, jeśli mają przerwę.

Dla mnie moim ulubionym środkiem myjącym jest woda micelarna Bioderma (uwielbiam ją, ponieważ zawsze usuwa makijaż i jest bardzo delikatna), a najlepszym środkiem nawilżającym, jaki kiedykolwiek wypróbowałem, jest 72-godzinny przypływ wilgoci Clinique (używanie tego kremu jest jak dawanie obrać dużą szklankę wody. To niesamowite).

bookmark_border11 sposobów na zmniejszenie trądziku

Nagły wzrost trądziku może być denerwujący, ale często potrzeba kilku szybkich i prostych zabiegów pielęgnacyjnych, aby odzyskać kontrolę nad skórą. Zapoznaj się z 11 sposobami ograniczenia nagłego wybicia.

Niedawno doświadczyłem zaostrzenia trądziku i chłopcze, powiem ci, rzuciło mnie to na pętlę.

Jako ktoś, kto od wielu lat boryka się z ciężkim trądzikiem, jeśli moja skóra trochę zwariuje, cóż, ja też.

Chodzi o to: kiedy pojawił się ten mały zaostrzenie trądziku, natychmiast zacząłem robić wszystko, co w mojej mocy, aby odzyskać kontrolę nad moją skórą i powoli, ale pewnie, trądzik zaczął znikać (mam nadzieję, że nie oszukuję się tutaj).

Jeśli również doświadczasz zaostrzenia trądziku i szukasz wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, które stosunkowo łatwo pozwolą Ci opanować trądzik, zdecydowanie polecam zastosowanie niektórych z tych wskazówek.

Zrobiłem kombinację tych wszystkich i przeszedłem od 4 dużych pryszczów do jednego małego (uff).

Wypróbuj te środki na trądzik, aby szybko i skutecznie złagodzić nawrót trądziku.

1. Zwróć uwagę na zmiany stylu życia

Po pierwsze, jeśli zaostrzenie trądziku pojawiło się znikąd, zacznij od zanotowania wszelkich zmian, które ostatnio wprowadziłeś w swoim życiu.

Bardzo często od razu wydaje nam się, że trądzik ma związek z tym, co dzieje się na zewnątrz (gromadzenie się oleju, zatkane pory itp.), Podczas gdy w rzeczywistości trądzik jest często wynikiem czynników wewnętrznych.

Dr Roshini Rag mówi Reader’s Digest: „Istnieje wiele przyczyn trądziku, a wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że czynniki wewnętrzne – od ilości snu po powietrze, którym oddychasz – mogą wpływać na twoją cerę” – mówi Raj. „Wspaniała skóra wynika z dbałości zarówno o to, co nakładasz na skórę, jak i o to, jak dbasz o swoje ciało”.

Zadaj sobie następujące pytania: Czy zmieniłeś dietę? Czy przeżywasz duże rozstanie? Czy wstawałeś i kładłeś się spać o różnych porach?

Poświęć trochę czasu na zanotowanie WSZYSTKICH wprowadzonych ostatnio zmian (niezależnie od tego, czy były to zmiany celowe, czy nie).

Jeśli myślisz o tym naprawdę poważnie, zapisz w dzienniku wszelkie potencjalne zmiany, przez które przeszedłeś w ciągu ostatniego miesiąca. Podczas tej sesji dziennika możesz zauważyć zmianę, której nawet nie byłeś świadomy, a która może doprowadzić cię do źródła trądziku.

Zaufaj mi, jeśli chodzi o trądzik i ustalanie jego przyczyny, różni się on w zależności od osoby, a rozwiązanie sprawy wymaga dużo pracy dochodzeniowej.

2. Chill Out

OK, następnie, jeśli doświadczasz nagłego nasilenia trądziku, ważne jest, aby zachować spokój.

Zaufaj mi, wiem, że o wiele łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

Prawdę mówiąc, płakałem, ponieważ byłem tak zestresowany, że mój trądzik wraca, ale jestem absolutnie pewien, że to nie pomaga w mojej sytuacji, ponieważ często trądzik jest wynikiem zwiększonego poziomu kortyzolu, który rośnie pod wpływem stresu .

Jeśli stresujesz się swoim trądzikiem, po prostu zwiększasz poziom kortyzolu jeszcze bardziej, co jeszcze bardziej pogarsza trądzik (hello feedback from hell).

Dla mnie, aby zmniejszyć stres, joga jest najlepsza.

W szczególności lubię skupiać się na delikatnych sekwencjach jogi, które koncentrują się na pracy z oddechem, jak ten film z Yoga With Adriene. Nakręciłem ten film jedną noc przed snem, położyłem się do łóżka z uśmiechem na twarzy i spałem jak dziecko.

Ponadto, aby się odstresować, sugerowałbym skupienie się na rzeczach, które sprawiają Ci radość, zejście z Instagrama, używanie relaksujących olejków eterycznych i przebywanie na świeżym powietrzu na łonie natury.

Jeśli siedzisz i koncentrujesz się na trądziku i użalasz się nad sobą, sytuacja się pogorszy, zanim się poprawi.

3. Jade Roll

Mówiąc o odstresowaniu, jeśli czytasz mój artykuł o tym, jak jade roll, to już wiesz, że KOCHAM używać jadeitowego wałka w nocy.

Jadeitowy wałek nie tylko doskonale redukuje napięcie twarzy, ale także uspokaja i pomaga moim produktom do pielęgnacji skóry lepiej wchłaniać się w skórę.

Używam Truth Serum od Olehenriksen co drugą noc z moim jadeitowym wałkiem i zdecydowanie zauważam, że moja skóra jest dużo jaśniejsza po użyciu.

Ponadto z mojego artykułu na temat jadeitu dowiesz się, że istnieją dowody na to, że walcowanie z jadeitu może być szczególnie ukierunkowane na trądzik. Nie zostało to jeszcze udowodnione, ale są ludzie, którzy wierzą, że masując toksyny i bakterie z twarzy za pomocą drenażu limfatycznego, poprawisz trądzik.

Nie mogę powiedzieć na pewno, że to działa, ale mogę powiedzieć, że uważam, że walcowanie z jadeitem pomogło w mojej sytuacji trądzikowej i gorąco polecam, aby każdy miał do dyspozycji jadeitowy wałek.