Regularne ćwiczenia są częścią Twojej pracy

Kiedy myślimy o wartości ćwiczeń, zwykle koncentrujemy się na korzyściach fizycznych. Niższe ciśnienie krwi, zdrowsze serce, bardziej atrakcyjna sylwetka. Ale w ciągu ostatniej dekady socjologowie po cichu zgromadzili przekonujące dowody sugerujące, że istnieje inna, bardziej bezpośrednia korzyść z regularnych ćwiczeń: ich wpływ na nasz sposób myślenia.

Badania wskazują, że nasza psychiczna siła ognia jest bezpośrednio związana z naszym fizycznym reżimem. I nigdzie implikacje nie są bardziej istotne niż nasze wyniki w pracy. Rozważ następujące korzyści poznawcze, których możesz się spodziewać po włączeniu regularnych ćwiczeń do swojej rutyny:

  • Poprawiona koncentracja
  • Ostrzejsza pamięć
  • Szybsza nauka
  • Przedłużona wytrzymałość psychiczna
  • Zwiększona kreatywność
  • Mniejszy stres

Wykazano również, że ćwiczenia poprawiają nastrój, co ma poważne konsekwencje dla wydajności w miejscu pracy. Założę się, że Twoja praca wymaga budowania więzi międzyludzkich i wspierania współpracy. W tym kontekście poirytowanie nie jest już po prostu niedogodnością. Może bezpośrednio wpłynąć na stopień sukcesu.

Istnieją również dowody sugerujące, że ćwiczenia w normalnych godzinach pracy mogą zwiększyć wydajność. Weźmy na przykład wyniki badania Leeds Metropolitan University, w którym zbadano wpływ ćwiczeń w ciągu dnia na pracowników biurowych z dostępem do firmowej siłowni. Wielu z nas chciałoby mieć wygodę związaną z hantlami lub pracownią jogi w biurze. Ale czy korzystanie z tych udogodnień rzeczywiście ma znaczenie?

W ramach badania naukowcy zatrudniali ponad 200 pracowników w różnych firmach, codziennie raportując swoje wyniki. Następnie zbadali fluktuacje wśród poszczególnych pracowników, porównując ich wyniki w dniach, w których ćwiczyli, z dniami, w których ich nie wykonywali.

Oto, co odkryli: w dni, kiedy pracownicy odwiedzali siłownię, ich doświadczenie w pracy ulegało zmianie. Zgłosili, że efektywniej zarządzają swoim czasem, są bardziej produktywni i mają płynniejsze interakcje z kolegami. Co równie ważne: poszli do domu bardziej zadowoleni pod koniec dnia.

Co powstrzymuje nas przed częstszymi ćwiczeniami? Dla wielu z nas odpowiedź jest prosta: nie mamy czasu. Szczerze mówiąc, jest to uzasadnione wyjaśnienie. Są tygodnie, kiedy praca jest przytłaczająca i terminy, na które nie mamy wpływu, muszą być dotrzymane.

Ale powiedzmy sobie jasno: to, co naprawdę mamy na myśli, kiedy mówimy, że nie mamy czasu na jakąś czynność, to fakt, że nie uważamy jej za priorytet, biorąc pod uwagę czas, który mamy do dyspozycji.

Dlatego badania ukazujące poznawcze korzyści ćwiczeń są tak fascynujące. Ćwiczenia pozwalają nam wchłonąć więcej informacji, pracować wydajniej i być bardziej produktywnym.

A jednak wielu z nas nadal postrzega to jako luksus; działanie, które chcielibyśmy zrobić, gdybyśmy tylko mieli więcej czasu.

Zamiast postrzegać ćwiczenia jako coś, co robimy dla siebie – osobiste pobłażanie, które odciąga nas od pracy – nadszedł czas, abyśmy zaczęli rozważać aktywność fizyczną jako część samej pracy. Alternatywa, która polega na wolniejszym przetwarzaniu informacji, częstszym zapominaniu i łatwej frustracji, sprawia, że ​​jesteśmy mniej efektywni w pracy i trudniej dogadać się z naszymi kolegami.

Jak skutecznie włączasz ćwiczenia do rutyny? Oto kilka sugestii opartych na badaniach.

Określ aktywność fizyczną, którą naprawdę lubisz. Jest wiele sposobów na ćwiczenie poza nudą na bieżni. Znajdź aktywność fizyczną, której będziesz mógł się spodziewać, na przykład tenis, pływanie, taniec, softball, a nawet energiczna gra na bębnach. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że będziesz trzymać się jakiejś czynności, jeśli naprawdę sprawia ci ona przyjemność.

Seria ostatnich badań sugeruje również, że to, jak się czujemy podczas ćwiczeń, może wpływać na stopień, w jakim ostatecznie wpływa to korzystnie na nasze zdrowie. Kiedy postrzegamy ćwiczenia jako coś, co robimy dla przyjemności, lepiej jest nam później opierać się niezdrowej żywności. Ale kiedy ta sama aktywność fizyczna jest postrzegana jako obowiązek, znacznie trudniej jest nam odmówić tuczu żywności, prawdopodobnie dlatego, że zużyliśmy całą naszą siłę woli na ćwiczenia.

Zainwestuj w poprawę wydajności. Zamiast zadowalać się „ćwiczeniami”, skup się na opanowaniu ćwiczenia. Konsekwentnie wykazano, że cele mistrzowskie, które psychologowie definiują jako cele koncentrujące się na osiągnięciu nowych poziomów kompetencji, przewidują wytrwałość w wielu dziedzinach. Dlatego wynajmij trenera, zapisz się na zajęcia i kup sobie odpowiednią odzież i sprzęt. Dodatkowa inwestycja finansowa zwiększy poziom Twojego zaangażowania, a stały wzrost wydajności pomoże utrzymać zainteresowanie przez długi czas.